Inflácia, Zlato

O čom hovorí helikopter Ben

Ben Bernanke je šéfom centrálnej banky USA – FED. Helikopter Ben ho nazývame z dôvodu toho, že sa raz vyjadril, že v prípade potreby bude „nalievať“ likviditu na trh aj rozhadzovaním nových dolárov z helikoptéry.

V rámci zvyšujúcej sa nepopularity FED-u sa Ben Bernanke rozhodol realizovať viaceré verejné prednášky. O jednej z nich sme i písali, kde „zniesol pod zem“ zlatý štandard z dôvodov jeho rigidity, stabilných výmenných kurzov krajín, ktoré by tento štandard mali, nemožnosti ovplyvňovať hospodárstvo prostredníctvom centrálnych bánk a ďalších dôvodov. Originálny článok o prednáške.

O čom bola teda prednáška? Ukazuje tento obrázok ukazujúci frekvenciu slov, ktoré sa v prednáške použili.

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/bernankes-speech-decrypted

Druhá prednáška bola o postavení FED-u v globálnej ekonomike po II svetovej vojne. Inflácia 79 krát, slovo deflácia použité nebolo.

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/bernanke-lecture-ii-decrypted-inflation-79-deflation-0

 

 

Tagged , , , ,

About matus.posvanc

Trhu so zlatom a striebrom sa venujem od roku 2011. Prešiel som rôznymi fázami a pohľadmi na problematiku. "Trh je manipulovaný. To je jasné!" Inak by cena zlata predsa nešla dole. "Zlato na úrovni 100 tis. USD? Žiaden problém." Najneskôr do pár rokov. "Futures trh je najväčšie zlo a tzv. papierové zlato je nutné zakázať". Nuž, po dlhom štúdiu tejto problematiky, som hlúposti a táraniny opustil. Ostalo to, čo považujem za podstatné. Význam zlata je veľký. Avšak bez pochopenia trhu okolo neho, sa sám od seba znovu neobjaví. Kúpiť zlato ako časť svojho portfólia má zmysel. Snažiť sa na zlate zbohatnúť? To je iný príbeh. Jednu jeho časť nájdete na mojom blogu.
View all posts by matus.posvanc →

Pridaj komentár