Nezaradené

Václav Kalus na akcii Future of Money 3.0

Konferencia

Každá kríza alebo ekonomická turbulencia vyvoláva vášnivé diskusie o tom, čo ju spôsobilo, prípade otázky týkajúce sa fungovania nášho súčasného ekonomického systému. S takmer železnou pravidelnosťou počúvame vyjadrenia ekonomických expertov, ktorí navrhujú riešenia, ktoré sa vôbec nelíšia od krokov, ktoré nás do týchto problémov zaviedli.

Podobný prístup je následne zvolený aj politikmi podporujúcimi bezbolestné opatrenia, ktoré navodia stav zdanlivého pokoja a predstavy, že to najhoršie už máme za sebou. Napriek tomu stále z médií počúvame informácie o pokračovaní ekonomických problémov.

Pri hľadaní odpovedí na tieto problémy by sme Vás chceli pozvať na v poradí už tretiu konferenciu Future of Money 3.0 organizovanú Nadáciou F. A. Hayeka, na ktorej Vám ponúkneme pohľad viacerých osobností na súčasný stav svetovej ekonomiky.

Hlavnými témami konferencie budú:

  • vývoj súčasnej monetárnej politiky v Európe
  • bezhotovostná spoločnosť
  • nové technologické trendy v oblasti finančníctva a peňazí.

Konferencia sa uskutoční 26. novembra 2015 v priestoroch Hotela Devín na ul. Riečna 162/4 v Bratislave.

Na konferencii vystúpia

  • Václav Klaus, prezident a bývalý premiér Českej republiky
  • Ján Tóth, viceguvernér, Národná banka Slovenska
  • Mirek Lukeš, riaditeľ, MasterCard pre Čechy, Slovensko a Rakúsko
  • Jakub Jedlinský, nezávislý konzultant v oblasti kryptomien, Vysoká škola ekonomická Praha

Príďte sa sami spýtať našich rečníkov na otázky, ktoré Vás zaujímajú v oblasti monetárnej politiky, nových technológií, peňazí a financií.

Táto konferencia je pokračovaním úspešných akcií z rokov 2011 a 2013, ktorých sa zúčastnili významné osobnosti ako James Turk, zakladateľ Goldmoney, Detlev Schlichter, Cobden Centre, viceguvernér Českej Národnej Banky Mojmír Hampl, svetoznámy komentátor, investičné eso a autor bestselleru „Currency Wars“ James Rickards, Steen Jacobsen, hlavný stratég investičnej Saxo Bank, či Philip Bagus, autor knihy „Tragédia Eura“.

Presný program konferencie Future of Money 3.0 nájdete na Program konferencie.

Prihláste sa prostredníctvom formulára:

<script type=“text/javascript“ src=“https://form.jotformeu.com/jsform/53073733475357″></script>

Tagged

About matus.posvanc

Trhu so zlatom a striebrom sa venujem od roku 2011. Prešiel som rôznymi fázami a pohľadmi na problematiku. "Trh je manipulovaný. To je jasné!" Inak by cena zlata predsa nešla dole. "Zlato na úrovni 100 tis. USD? Žiaden problém." Najneskôr do pár rokov. "Futures trh je najväčšie zlo a tzv. papierové zlato je nutné zakázať". Nuž, po dlhom štúdiu tejto problematiky, som hlúposti a táraniny opustil. Ostalo to, čo považujem za podstatné. Význam zlata je veľký. Avšak bez pochopenia trhu okolo neho, sa sám od seba znovu neobjaví. Kúpiť zlato ako časť svojho portfólia má zmysel. Snažiť sa na zlate zbohatnúť? To je iný príbeh. Jednu jeho časť nájdete na mojom blogu.
View all posts by matus.posvanc →

Pridaj komentár