Prvé australské fotografické štúdio prijmajúce Bitcoin ponúka 50% zľavu

Hľadáte fotografické služby v Austrálií?

Zákazníci, ochotní zaplatiť Bitcoinom u firmy Seagull v provincií New South Wales, čo je len kúsok od Sydney, môžu dostať až 50% zľavu. Každý, kro je v núdzi o fotografa a zaplatí 1BTC štúdiu dostane 400 dolárový poukaz pre službý fotografického štúdia Seagull. Na základe aktuálnej ceny Bitcoinu v austrálskom dolári to znamená 50% zľavu pri použití Bitcoinu.

A sú to práve zložité a ťažkopádne austrálske bankové procesy, ktoré ovplyvnili firmu Seagull aby sa v značnej miere preorientovala na Bitcoin. Mohammad Soltani, ktorý pomáha s riadením firmy po technickej stránke, vraví:

„Trvá to jeden celý pracovný deň, aby dostali platbu z inej banky, čo znamená, že to môže trvať aj 3 kalendárne dni, ak je platba vykonaná v piatok. Ako podnik si myslíme, že je to neprijateľné.“ Hovorí Soltani (CoinDesk)

V Austrálií ľudia používajú bankové prevody na vykonanie platby a presuny kapitálu z jednej banky do druhej, čo je hlavný dôvod, prečo vzniká takéto oneskorenie, už pri obyčajej platbe. Soltani hovorí: „Osemdesiat percent našich zákazníkov, platí z účtov rôznych iných bánk.“

„Ako fotografická firma, sme boli shcopní pijať Bitcoin, ale stále sme mali obavy, či vôbec niektorí z klientov budú mať záujem o platenie Bitcoinom. Preto sme sa rozhodli uobiť túto 50% akciu.“ Tvrdí Soltani.

Biznis s fotografickými štúdiami nie je sám vo svojej podstate typ biznisu, s veľkým objemom ľudí prichádzajúcich dverami. Preto si Soltani myslí, že je potrebné, aby sa podniky s malým objemom zákazníkov snažili prijímať Bitcoin ako alternatívu

Existujú mnohé ďalšie koncepty založené na podporu podnikov pri prechode na Bitcoin. Coinbase, za účelom zvýšenia popularity Bitcoinu, ponúka 5 dolárov pre každého, kto zaregistruje nového používateľa. Aj keď Soltani verí v potenciál Bitcoinu, nie je si istý, že Austrálčania sú plne presvedčení o dôveryhodnosti Bitcoinu, preto jeho raketový štart v blízkej budúcnosti nevidí veľmi reálne.

Zdroj: coindesk.com

Preklad: Peter Blaha

prebraté z hayek.sk

Pridaj komentár