Bitcoin

Prvé australské fotografické štúdio prijmajúce Bitcoin ponúka 50% zľavu

Hľadáte fotografické služby v Austrálií?

Zákazníci, ochotní zaplatiť Bitcoinom u firmy Seagull v provincií New South Wales, čo je len kúsok od Sydney, môžu dostať až 50% zľavu. Každý, kro je v núdzi o fotografa a zaplatí 1BTC štúdiu dostane 400 dolárový poukaz pre službý fotografického štúdia Seagull. Na základe aktuálnej ceny Bitcoinu v austrálskom dolári to znamená 50% zľavu pri použití Bitcoinu.

A sú to práve zložité a ťažkopádne austrálske bankové procesy, ktoré ovplyvnili firmu Seagull aby sa v značnej miere preorientovala na Bitcoin. Mohammad Soltani, ktorý pomáha s riadením firmy po technickej stránke, vraví:

„Trvá to jeden celý pracovný deň, aby dostali platbu z inej banky, čo znamená, že to môže trvať aj 3 kalendárne dni, ak je platba vykonaná v piatok. Ako podnik si myslíme, že je to neprijateľné.“ Hovorí Soltani (CoinDesk)

V Austrálií ľudia používajú bankové prevody na vykonanie platby a presuny kapitálu z jednej banky do druhej, čo je hlavný dôvod, prečo vzniká takéto oneskorenie, už pri obyčajej platbe. Soltani hovorí: „Osemdesiat percent našich zákazníkov, platí z účtov rôznych iných bánk.“

„Ako fotografická firma, sme boli shcopní pijať Bitcoin, ale stále sme mali obavy, či vôbec niektorí z klientov budú mať záujem o platenie Bitcoinom. Preto sme sa rozhodli uobiť túto 50% akciu.“ Tvrdí Soltani.

Biznis s fotografickými štúdiami nie je sám vo svojej podstate typ biznisu, s veľkým objemom ľudí prichádzajúcich dverami. Preto si Soltani myslí, že je potrebné, aby sa podniky s malým objemom zákazníkov snažili prijímať Bitcoin ako alternatívu

Existujú mnohé ďalšie koncepty založené na podporu podnikov pri prechode na Bitcoin. Coinbase, za účelom zvýšenia popularity Bitcoinu, ponúka 5 dolárov pre každého, kto zaregistruje nového používateľa. Aj keď Soltani verí v potenciál Bitcoinu, nie je si istý, že Austrálčania sú plne presvedčení o dôveryhodnosti Bitcoinu, preto jeho raketový štart v blízkej budúcnosti nevidí veľmi reálne.

Zdroj: coindesk.com

Preklad: Peter Blaha

prebraté z hayek.sk

Tagged

About matus.posvanc

Trhu so zlatom a striebrom sa venujem od roku 2011. Prešiel som rôznymi fázami a pohľadmi na problematiku. "Trh je manipulovaný. To je jasné!" Inak by cena zlata predsa nešla dole. "Zlato na úrovni 100 tis. USD? Žiaden problém." Najneskôr do pár rokov. "Futures trh je najväčšie zlo a tzv. papierové zlato je nutné zakázať". Nuž, po dlhom štúdiu tejto problematiky, som hlúposti a táraniny opustil. Ostalo to, čo považujem za podstatné. Význam zlata je veľký. Avšak bez pochopenia trhu okolo neho, sa sám od seba znovu neobjaví. Kúpiť zlato ako časť svojho portfólia má zmysel. Snažiť sa na zlate zbohatnúť? To je iný príbeh. Jednu jeho časť nájdete na mojom blogu.
View all posts by matus.posvanc →

Pridaj komentár