Inflácia, Zlato

Je v zlate bublina?

Ak áno, každý by mal záujem ho vlastniť a každý by mal vedieť, o čo sa jedná. Mala by existovať skutočná zlatá horúčka. Vtedy je naozaj možné, že cena zlata neodráža len jeho skutočnú hodnotu, ale i strach a paniku.

Ako je to v skutočnosti?

Viete aspoň trošku po anglicky?

Potom si pozrite si toto video, ktoré urobil David Morgan, v USA v štáte Washington.

Pre tých, ktorí nevedia moc po anglicky sa dá video zhrnúť nasledovne. David sa pýta okoloidúcich, či vedia čo je Krugerrand (zlatá investičná minca). Niektorí odpovedajú záporne, niektorí kladne. No veľká väčšina okoloidúcich žiadne zlato nevlastní. Aj keď to nie je smerodajné (experiment, predsa len nezobrazuje reprezentatívnu vzorku obyvateľstva) je video minimálne zaujímavé malým pokusom ukázať, že zlato zďaleka nedosahuje svoj cenový vrchol. Viac o tejto téme napr. na našom blogu.

Tagged , ,

About matus.posvanc

Trhu so zlatom a striebrom sa venujem od roku 2011. Prešiel som rôznymi fázami a pohľadmi na problematiku. "Trh je manipulovaný. To je jasné!" Inak by cena zlata predsa nešla dole. "Zlato na úrovni 100 tis. USD? Žiaden problém." Najneskôr do pár rokov. "Futures trh je najväčšie zlo a tzv. papierové zlato je nutné zakázať". Nuž, po dlhom štúdiu tejto problematiky, som hlúposti a táraniny opustil. Ostalo to, čo považujem za podstatné. Význam zlata je veľký. Avšak bez pochopenia trhu okolo neho, sa sám od seba znovu neobjaví. Kúpiť zlato ako časť svojho portfólia má zmysel. Snažiť sa na zlate zbohatnúť? To je iný príbeh. Jednu jeho časť nájdete na mojom blogu.
View all posts by matus.posvanc →

Pridaj komentár