Zlato

Holanďania boli v roku 2012 pripravení na novú menu

Zaujímavé video, ktoré bolo zverejnené koncom roku, poukazuje na to, že Holandská centrálna banka bola pripravená na uvedenie novej meny, ak by Euro skolabovalo. Viac informácií vo videu:

(zapnite si titulky, video je po Holandsky)

Zaujímavým je z tohto pohľadu i fakt, že Holandsko repatriovalo v novembri 2014 skoro tretinu svojich zlatých zásob 122 ton späť do Holandska z amerického FEDu.Akú náladu majú dnes, keď reálne hrozí, že v Grécku vyhrá tradičná socialisticko – komunistická strana Syriza (schválne nepoužívam slovo radikálna, lebo rozdiel medzi radikálnym ľavičiarom a neradikálnym je len v čase toho, ako rýchlo implementujú svoje „super“ nápady“)?

Máte záujem o nákup drahých kovov? Do drahých kovov môžete investovať ale aj nimi priamo platiť.

 

 

Tagged ,

About matus.posvanc

Trhu so zlatom a striebrom sa venujem od roku 2011. Prešiel som rôznymi fázami a pohľadmi na problematiku. "Trh je manipulovaný. To je jasné!" Inak by cena zlata predsa nešla dole. "Zlato na úrovni 100 tis. USD? Žiaden problém." Najneskôr do pár rokov. "Futures trh je najväčšie zlo a tzv. papierové zlato je nutné zakázať". Nuž, po dlhom štúdiu tejto problematiky, som hlúposti a táraniny opustil. Ostalo to, čo považujem za podstatné. Význam zlata je veľký. Avšak bez pochopenia trhu okolo neho, sa sám od seba znovu neobjaví. Kúpiť zlato ako časť svojho portfólia má zmysel. Snažiť sa na zlate zbohatnúť? To je iný príbeh. Jednu jeho časť nájdete na mojom blogu.
View all posts by matus.posvanc →

Pridaj komentár